25006, м.Кропивницький, вул. Тараса Карпи (Тимірязєва), 83/52
(0522) 270927, 270595, 270696, факс (0522) 320437

Електронний документообмін

Електронний первинний документ бухгалтерського обліку, складений у відповідності з вимогами законодавства, має юридичну силу!
Обмінюйтесь первинними документами зі своїми контрагентами!!!
ЕДО

Акції

«Інтелект-Сервіс Кіровоград» прагне створити найсприятливіші умови для розвитку бізнесу наших клієнтів і також для добробуту їх сімей.
Саме тому ключову роль у нашій діяльності відіграють акції та спеціальні пропозиції.
Детальніше

Твій час захистити свій ЕЦП


Натисни сюди

Актуальні новини

Переглянути всі новини можна тут

 

 

Зверніть увагу! Відновлено функцію автоматичного оновлення програмного комплексу!!

 

Блог бухгалтера

Відеоблог

Головні новини:

М.Е.Doc нові можливості з новим сервісом від ДФСУ

У червні  2018  року ДФС України  запускає новий електронний сервіс для подачі заяв на ліцензії щодо оптової торгівлі та виробництва спирту, алкоголю і тютюну

М.Е.Doc підготувався по запуску нового сервісу, тому в версії 11.00.003 оновлення  М.Е.Doc ми випускаємо «Реєстр ліцензій (спирт, алкоголь, тютюн)», який буде знаходитися в модулі «Облік акцизного податку».

Запуск цього сервісу був анонсований в кінці квітня 2018 року у виданні Вісник.

Наразі ми чекаємо роз’яснень від ДФСУ щодо початку роботи нового сервісу, тож слідкуйте за нашими новинами у соціальній мережі Facebook, на сайті у нашому блозі, або у довідково-правовому сервісі М.Е.Doc.Інформер.

Нагадаємо, що згідно із Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР підприємства, які займаються виробництвом, оптовою або роздрібною торгівлею спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами повинні отримати відповідну ліцензію, і зараз податкова почала процес переходу від паперового до електронного документообігу при ліцензуванні цих видів діяльності. Тому подача в електронному вигляді заяв на оптову торгівлю і виробництво – це тільки перший етап. На наступних етапах можливе запровадження подання заяв на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також повна відмова від паперових ліцензій і перехід до електронних виписок з ліцензійних реєстрів.

На цьому етапі новим модулем зможуть скористатися юридичні особи платники ПДВ та ФОП на загальній системі оподаткування, які вже отримали або збираються отримати ліцензію на виробництво або оптову торгівлю. Після розширення сервісу для подання заяв на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюновими виробами цей функціонал буде корисний і для ФОП - платників єдиного податку 2 і 3 групи з видом діяльності «роздрібна торгівля пивом и столовими винами».

Для доступу до «Реєстру ліцензій (спирт, алкоголь, тютюн)» не потрібна буде окрема ліцензія, вона буде включена в ліцензії «Держава.Звітність» і «Акциз та ТТН».

У Реєстрі ліцензій можна створити і надіслати до податкової такі заяви:

1. J(F)1303101 – Заява щодо Ліцензії на право оптової торгівлі

2. J(F)1303201 – Заява щодо додатку до Ліцензії на право оптової торгівлі

3. J(F)1303301 – Заява щодо Ліцензії на виробництво. (Подається в пакеті з J(F)1360102 - Документ довільного формату для Подання сканкопій)

Заяви подаються для:

• Отримання ліцензії.

• Внесення щорічного платежу.

• Переоформлення ліцензії.

• Видачі дубліката ліцензії.

• Анулювання ліцензії.

Після обробки заяви в ДФСУ, в разі позитивного рішення, клієнт отримає виписку з ліцензійного реєстру. Однак поки що ліцензії діють в паперовому вигляді, тому необхідно буде отримати оригінал ліцензії в податковому органі в установленому порядку.

Ми чекаємо роз’яснень від ДФСУ щодо початку роботи нового сервісу.

M.E.Doc розвиває дітей

Вперше в Україні прихильники давньокитайської гри ґо провели турнір для дітей, на який з’їхалося 30 гравців з 7 областей країни і, навіть, з Польщі та Франції.

«1-ий Український Ґо-конгрес» став ключовим заходом із підтримки гри в Україні. Його метою є розвиток майстерності та навичок стратегічного та тактичного мислення у дітей.

Компанія-розробник M.E.Doc, яка завжди підтримує поштовх до розвитку виступила партнером заходу.

  Завершальний турнір з гри в ґо учбового 2017-2018 року «1-й Український Ґо-конгрес» пройшов в м. Кременець Тернопільскої обл. з 7 по 11 травня 2018р. На конгрес спеціально приїхали два професійних гравці з Кореї та України: Чун Понг Джо (9 про-дан) та Артем Качановський (1 про-дан) – призер багатьох чемпіонатів та турнірів.

Ця гра розвиває нестандартне мислення, вчить бачити та виробляє звичку аналізувати те, що відбулося і думати про наступний хід. Ґо – це постійне вдосконалення!

Здавна на ній виховували імператорів та військових стратегів. Сьогодні ця гра активно використовується в стратегічному менеджменті по всьому світові. Нещодавно команда M.E.Doc зацікавилася ґо і швидко захопилася її дією. Як мислять професіонали захотілося тоді показати й партнерам компанії – для них було проведено учбовий турнір під час Всеукраїнської партнерської конференції 2018 «Час твоїх досягнень та нових ідей».

Тепер, коли Українська Федерація Ґо започаткувала такий масштабний конгрес зі змаганнями, та ще й для дітей, компанія-розробник M.E.Doc із задоволенням підтримала цю ідею та стала спонсором заходу.

Турнір складався з трьох змагань: основний турнір (8 турів) і два бліц-турніри - парний і особистий.

В день відпочинку для дітей провели ще й футбольний матч і екскурсії в Почаївську Лавру та Кременецьку фортецю. Центр вільного часу "Панорама", який приймав гостей конгресу в Кременці, радо надав турнірний зал для змагань, який виявився настільки комфортабельним і затишним, що ніхто не хотів їхати додому.

Позитивний досвід заходу дав підстави організаторам планувати наступний Український Ґо-конгрес вже із залученням більшої кількості учасників із Європи та інших країн і, звісно ж, України.

Це справжня подія! Адже стратегія важлива для кожного з нас. Бачення, як виходити за рамки, думати нестандартно – цьому вчить нас саме ґо.

Команда M.E.Doc підтримує впевненість організаторів, що Український Ґо-конгрес стане найкращим європейським турніром і виконає свою соціальну функцію в розвитку інтелекту, утворенні дружніх зв’язків, створенні інтересу до гри в нашій країні.

Більш детально можете переглянути тут

Законопроект щодо забезпечення оздоровчих заходів за рахунок розширення бази нарахування єдиного внеску

 

На розгляд Верховної Ради України подано законопроект за номером 8322 від 25.04.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення оздоровчими заходами та встановлення ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування залежно від розміру бази нарахування».

Як зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці, останнім часом загострилась проблема нестачі фінансових ресурсів системи соціального страхування для покриття витрат, зокрема, надання застрахованим особам та членам їхніх сімей послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Наголошується, що забезпечення застрахованих осіб оздоровчими заходами є дієвим засобом  профілактики тимчасової непрацездатності, здатним зменшити  їх кількість та тривалість, а відтак, і розмір нарахувань та виплат за ними за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

З метою забезпечення застрахованих осіб оздоровчими заходами як засобу профілактики тимчасової непрацездатності, автори законопроекту пропонують внести зміни:

  1. до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», розширивши перелік соціальних послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, зокрема передбачивши надання послуг з медичної реабілітації, санаторно-курортного лікування та оздоровчих заходів;
  2. до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», збільшивши максимальну величину бази нарахування єдиного внеску - максимальну суму доходу застрахованої особи на місяць, до двадцяти п’яти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену цим Законом, єдиний внесок пропонується встановити у період з 1 червня 2018 року по 31 грудня 2018 року в таких розмірах:

20 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує п’ятнадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує тридцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

17 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує тридцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

15 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує сто тридцять п’ять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

10 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує сто тридцять п’ять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує двісті сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

5 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує двісті сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

З 1 січня 2019 року єдиний внесок пропонується встановити для бази нарахування єдиного внеску, яка перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену цим Законом, у таких розмірах:

20 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує двадцять п’ять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

17 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує сто п’ятдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

15 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує сто п’ятдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує двісті розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

10 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує двісті розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, але не перевищує двісті сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;

5 відсотків – з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує двісті сімдесят розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Декларація з транспортного податку: відображаємо зміни

 

ДФС у Тернопільській області роз’яснила коли потрібно подавати звітну, звітну нову та уточнюючу декларацію з транспортного податку.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з транспортного податку (далі – Декларація), з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, Декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Згідно з пп. 267.6.5 Податкового кодексу України у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється:

- попереднім власником – за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування,;

- новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Форма Декларації (J0303602), затверджена наказом Мінфіна від 10.04.2015 №415 (у редакції наказу Мінфіна від 27.06. 2017 р. №595), введена в дію з 01.01.2018.  

Пункт 1 заголовної частини Декларації містить поле «Тип декларації», яке передбачає наступні форми: звітна, звітна нова, уточнююча.

Коли подається звітна, звітна нова та уточнююча декларація.

Документ звітності з типом «Звітний» подається платником податків, якщо за такий звітний (податковий) період документ звітності ще не подавався.

Документ звітності з типом «Звітний новий» подається платником податків до закінчення граничного строку подання для такого документа звітності, якщо раніше подавався документ звітності з типом «Звітний» або «Звітний новий» за такий самий звітний (податковий) період з урахуванням особливостей для певних форм документів звітності.

Документ звітності з типом «Уточнюючий» подається платником податків після закінчення граничного строку подання для такого документа звітності, якщо раніше подавався документ звітності з типом «Звітний» або «Звітний новий» за звітний (податковий) період, що уточнюється, зокрема у разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування, появи нових об’єктів оподаткування, для форм документів звітності, щодо яких подання передбачене за звітний рік до його закінчення.

Тобто суб’єкт господарювання, який вперше подає Декларацію за новопридбані об’єкти оподаткування (легкові автомобілі) та звітує за рік, у полі «Тип декларації» зазначає «Звітна».

Якщо перехід права власності на новопридбані об’єкти оподаткування (легкові автомобілі) відбувся до 20 лютого, а звітну Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків – юридичною особою Декларація подається з типом «Звітна нова».

При переході права власності на об’єкти оподаткування після закінчення граничного терміну подання Декларації (після 20 лютого звітного року), юридичною особою подається Декларація з типом «Уточнююча» протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Таким чином, якщо платник податку на поточний рік подав звітну Декларацію за об’єкти оподаткування (легкові автомобілі), що перебувають у його власності, а протягом року отримав право власності на новопридбані об’єкти оподаткування (легкові автомобілі), то такий платник має надати уточнюючуДекларацію контролюючому органу за місцем реєстрації об’єктів оподаткування (транспортних засобів), з урахуванням переліку автомобілів, зазначених в останній поданій Декларації за рік, що уточнюється, протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Компанія розробник M.E.Doc - генеральний партнер VI Національного форуму бухгалтерів «Нова Я»!

 

11 квітня 2018 року в Києві в Chamber Plaza, в приміщенні Торгово-промислової Палати України, відбувся VI Національний форум бухгалтерів «Нова Я», організатором якого виступила Громадська організація «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів», а генеральним партнером -  компанія-розробник M.E.Doc.

550 найкращих бухгалтерів, аудиторів та фінансистів України вже вшосте зустрілися на найяскравішому небухгалтерському заході для бухгалтерів.

Кожен фахівець прагне ставати краще і розвиватися професійно і особистісно. Тому, відкриваючи форум, директор компанії-розробника M.E.Doc Олеся Білоусова, підтримала вітальним словом цю атмосферу зростання та надихнула учасниць на нові знання.

Ми підготували чудову весняну фотозону, де бухгалтери могли вже по-весняному всміхатися та залишити собі на згадку яскраву фотографію і ще раз ствердити, що «M.E.Doc рулить!». Бухгалтери пішли не з пустими руками: команда M.E.Doc влаштувала розіграш призів для прекрасних учасниць.

 Як і домовлялися - ні слова про податки, бюджет та бухгалтерський облік – тільки надихаючі майстер-класи від успішних людей з різних сфер діяльності: Дмитра Розенфельда, Ольги Руднєвої, Олександра Олешка, Сергія Новікова, Оксани Марусіч, Гаріка Корогодського, Олени Макеєвої.

Майстер-клас «Слабкість та Сила жіночого мислення» від Дмитра Розенфельда – одного з найкращих маркетологів України, викладача та бізнесмена - був про те, як зрозуміти різницю між роботою і зароблянням, між сім’єю та обов’язками, між радощами життя та самодисципліною. «Важкі часи настають, коли криза в голові, а не в економіці. Для того, щоб якісно змінити своє життя, треба зрозуміти, що нами рухає».

Говорили про те, як жіночу слабкість перетворити на силу, чому одні постійно рухаються вперед, а інші стоять на місці. Що протиставити чоловічій силі та логіці, як впливати на ситуацію і навчитися переконувати.

Наступний спікер Олександр Олешко - тренер публічних виступів, продажів і актерства імпровізації, бізнес-тренер, психотерапевт - розказав як уникнути емоційного вигорання на роботі та у особистих відносинах. Що робити, коли сил немає, коли всі і все навкруги набридло. Багато хто, зустрівшись з вигоранням, змінює або кидає роботу, відносини, а пізніше часто жалкує про це. Він розібрав цей феномен на молекули і розказав як із цим боротися, яка профілактика та як повернути мотивацію.

Далі виступив Сергій Новіков – засновник і керівник Майстерні людини heBestWorker та професійний надихач. Він запропонував 5 кроків, як подивитися на себе по-іншому, відкрити внутрішню силу і вирішувати складні задачі легко і невимушено. Як знайти грань між тим що хочеться і що треба, як робити складні речі із задоволенням. «Подивіться на себе з іншого боку і тоді знайдуться ресурси, яких не вистачало, розправляться крила і ви відчуєте внутрішню силу, про яку і не підозрювали. Тоді навіть найскладніші задачі будуть вирішуватись із задоволенням і посмішкою на обличчі. Будьте собою, слідуйте за своїми бажаннями, відкривайтеся і довіряйте». Надихнув, обійняв і полетіли!

Неперевершена Оксана Марусіч, сертифікований бізнес-тренер та коуч (ICF), експерт з сервісу якісного обслуговування, комунікацій, продажів та переговорів, управління конфліктами та стрес-менеджменту, на своєму МК «Увімкни свої можливості» розказала, що для правильної постановки цілей та їх досягнення необхідно конкретизувати свої бажання, визначитись куди і навіщо ідеш, перестати копатися в минулому і формувати «корисні» звички та установки.

Затамувавши подих, учасниці слухали Performance у стилі TED на тему "Нова Я" від Олени Макеєвої - радника Міністра фінансів України, self-made woman, успішного бізнес-тренера, професіонала своєї справи. Вона безжалісно зламала застарілі стереотипи про бухгалтерів та  поділилася знаннями та навичками, необхідними сучасному спеціалісту для досягнення успіху у професійній сфері.

Харизматичний Гарік Корогодський – київський бізнесмен, автор книжок та численних публікацій, епатажний блогер, неодноразово входив до української сотні Forbes. Ідеолог та засновник програми Generation.ua — курсу MBA: Public Administration, яка ставить за мету створення та навчання нової правлячої еліти України. Співвласник фітнес-клубу «Акваріум» та торговельного центру «Dream Town». Меценат, засновник благодійного фонду «Життєлюб» розказав цікаву життєву історію про капітана, якому не потрібен мільйон. Насправді, немає ніяких універсальних правил як заробити мільйон, їх просто не існує. Він підкорив присутніх своїм позитивом, відкритістю та чудовим почуттям гумору.

Найкращі спікери України спонукали кожного з учасників подивитися на себе з іншого боку, перевернути уяву та відкрити внутрішню силу для нових починань.

Всі перезавантажились, надихнулись і полетіли до відкриття у собі нових Я!

Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена

ДФСУ запустила окремий Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.
Реєстр разміщено у відкритій частині Електронного кабинету.

Протягом місяця з дня набрання чинності Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну від 21.02.2018 р. № 117 (далі – Порядок), окремий Реєстр податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, функціонує в тестовому режимі.

Нагадаємо, що Порядок набрав чинності 22.03.2018 року.

На період тестування окремого Реєстру податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирають чинності з дня їх прийняття. Рішення комісій регіонального та центрального рівнів у період функціонування окремого Реєстру податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, в тестовому режимі приймаються та надсилаються платнику податку без реєстрації в такому Реєстрі (п. 25 Порядку).

Зверніть увагу! Згідно з Порядком, коли період тестування Реєстру закінчиться, прийняті рішення комісій регіонального та центрального рівнів набувають чинності після реєстрації їх в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних (п. 22 Порядку).

Податкові накладні/розрахунки коригування повинні бути розблоковані, якщо не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі комісією регіонального рівня протягом 5 робочих днів (стосовно платників, обсяг постачання у яких менше 30 млн. грн.) або протягом 7 робочих днів (стосовно платників, обсяг постачання у яких більше 30 млн. грн. включно).

Докладно про це читайте на сайті.

Відпустка та лікарняні у єдинників 1-ї та та 2-ї групи: що з єдиним податком та ЄСВ

Ставка єдиного податку у платників єдиного податку 1-ї та 2-ї групи фіксована, тобто не залежить від отриманого доходу і сплачується обов’язково щомісяця, а тому для таких підприємців важливо знати – чи можуть вони не сплачувати єдиний податок на період відпустки або лікарняного. Це питання стосується і сплати ЄСВ.

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз’яснюють, що платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, можуть піти у відпустку або на лікарняний та при цьому не сплачувати єдиний податок.

Так, згідно з п.295.5 Податкового кодексу України платники єдиного податку 1-ї і 2-ї груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Важливо! Таку відпустку можна взяти один раз на рік. При цьому якщо її тривалість є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку відсутні (ресурс ЗІР, категорія 107.12).

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності та форми такої заяви законодавством не передбачено.

Тому, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів, податківці рекомендують подавати до контролюючого органу:

- заяву щодо періоду щорічної відпустки – до початку відпустки,

- заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного (ресурс ЗІР, категорія 107.12).

Ці заяви подаються у довільній формі.

Зверніть увагу! Пільга на період відпустки або лікарняного передбачена лише для сплати єдиного податку. На ЄСВ така пільга не розповсюджується.

Нагадаємо, платники єдиного податку 1-ї і 2-ї груп сплачують ЄСВ за себе - до 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ за періоди, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю.

Про ставки єдиного податку та ЄСВ для платників єдиного податку у 2018 році читайте на нашому сайті.

Виплата дивідендів єдинниками – юрособами: зміни в оподаткуванні

Починаючи з 01.01.2018 для платників єдиного податку (третьої та четвертої групи) відмінено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску при виплаті дивідендів.

Нагадаємо, що до 01.01.2018 року юрособи – платники єдиного податку були зобов’язані при виплаті дивідендів (за винятком виплати дивідендів фізичним особам) нарахувати та вносити до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

У листі від 26.03.2018 р. № 8773/7/99-99-15-02-02-17 ДФС роз’яснила, що під час виплати дивідендів у 2018 році за результатами фінансово-господарської діяльності за 2016, 2017 роки, платники єдиного податку у 2018 році не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Якщо рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам будо прийнято платником єдиного податку – емітентом корпоративних прав у 2017 році, але виплата таких дивідендів до 01.01.2018 не відбулася, то у разі виплати таких дивідендів у 2018 році платник єдиного податку – емітент корпоративних прав авансовий внесок із податку на прибуток не сплачує.

Зверніть увагу! У свою чергу для юросіб – платників податку на прибуток тепер не буде зменшуватись фінансовий результат на суму отриманих дивідендів від платників єдиного податку. Відповідні зміни внесено до пп. 140.4.1 Податкового кодексу України. 

Про інші новації для платників єдиного податку читайте тут.

M.E.Doc на Всеукраїнському круглому столі «Інновації та розвиток національної економіки в умовах Євроінтеграції»

14 березня 2018 року в Києві за ініціативою Торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету відбувся Всеукраїнський круглий стіл на актуальну та важливу тему «Інновації та розвиток національної економіки в умовах Євроінтеграції». Розробник M.E.Doc вже давно веде плідну співпрацю із цим навчальним закладом, і, звичайно, не оминув увагою такий корисний захід.

Метою круглого столу було ознайомлення з новітніми IT-технологіями та обмін практичним досвідом та розширення шляхів співпраці для реалізації спільних проектів. Головним чином обговорювали викладання та застосування сучасних технологій у підготовці майбутніх фахівців економічної сфери.

Під час зустрічі проходило дискусійне обговорення, тематику якого визначали доповіді практикуючих фахівців провідних IT-компаній. Зокрема, представник учбового центру розробника програми M.E.Doc Артем Кім розповів присутнім про розвиток електронного документообігу в Україні, про переваги та широкі можливості, які надає цей процес. Він наголосив на перспективності та значущості переходу на обмін первинними документами саме в електронному вигляді та високій ролі цього напряму взаємодії між діловими партнерами.

Організаційним комітетом на чолі із головою, директором коледжу ТЕК КНТЕУ Олегом Вікторовичем Олійником, був відзначений високий рівень доповідей. Також комітет підкреслив перспективність впровадження сучасних інформаційних технологій в процес навчання та необхідність продовження налагодженої співпраці, зокрема із навчальним центром M.E.Doc.

Загалом Всеукраїнський круглий стіл пройшов успішно та плідно, а робота заходу продемонструвала ефективність співпраці закладів вищої освіти з провідними IT-компаніями.